You are currently viewing Naturalne lody kraftowe – jakie powinny być? Zobacz, jak to robimy w Lody Specialty

Naturalne lody kraftowe – jakie powinny być? Zobacz, jak to robimy w Lody Specialty

Lody kraftowe, nazywane też lodami rzemieślniczymi lub naturalnymi, zyskują coraz większą popularność – i dobrze, bo jest to bardzo pozytywny trend! Wiąże się on z rosnącą świadomością konsumentów na temat jedzenia wytwarzanego z produktów najwyższej jakości, bez chemicznych dodatków. Dzisiaj już mało kto zadowoli się przemysłowymi lodami z supermarketu – chcemy jeść takie, które będą pyszne, naturalne i wytworzone ręcznie w małej manufakturze.

Taka właśnie jest w skrócie idea lodów kraftowych – tylko kilka składników najwyższej jakości i pasja producenta. Poniżej przyjrzymy się, jakie są cechy prawdziwych lodów kraftowych i dlaczego możemy tak nazywać nasze Lody Specialty!

1. Proste składniki najwyższej jakości od lokalnych dostawców

Lody naturalne, jak sama nazwa wskazuje, powinny mieć w sobie to, co dostarcza nam natura, czyli m.in.:

    • Świeże mleko, śmietankę i inny nabiał z lokalnej mleczarni

    • Czekoladę z dobrego i etycznego źródła (my używamy tej od Luker Chocolate)

    • Owoce – najlepiej, jeśli większość będzie uprawiana blisko nas

    • Orzechy i pasty orzechowe 100%

Czego więc nie znajdziesz w naszych lodach kraftowych? Naturalnych aromatów, barwników, gotowych past czy komercyjnych słodyczy. Nigdy więc nie zjesz u nas smaku Oreo, ale za to sami upieczemy ciasteczka czy brownie i wkruszymy je do lodowej masy 🙂

2. Sezonowość

Jagoda we wrześniu? No nie!

Owocowe lody kraftowe powinny być wykonane z tego, co akurat mamy w sezonie – czyli w czerwcu jemy truskawki i czereśnie, w lipcu brzoskwinie, a we wrześniu królują śliwki. Tylko w ten sposób da się wydobyć pełnię smaku, a poza tym wyczekane smakuje najlepiej, prawda?

Mały wyjątek stanowią tu owoce egzotyczne, takie jak mango czy banany, które wykorzystujemy jednak do niewielu smaków.

3. Opcje dla każdego – lody wegańskie i bez cukru

Lody w 100% roślinne to must-have i to nie tylko dla wegan! Coraz więcej osób ogranicza spożycie nabiału z przyczyn zdrowotnych lub ideologicznych, dlatego posiadamy w ofercie wiele opcji lodów wegańskich na napojach roślinnych. Są one tak samo kremowe, jak te ze śmietanką i niektórzy nie mogą uwierzyć, że nie ma w nich mleka 😉

Poza tym, rosnąca świadomość na temat wpływu żywienia na zdrowie sprawia, że wiele osób szuka bezcukrowych odpowiedników. Dlatego produkujemy także lody słodzone erytrytolem, bezpieczne dla diabetyków. Zresztą sami też ograniczamy cukier i najczęściej jemy właśnie te 😉

4. Ręczna produkcja

Istotą lodów kraftowych jest ręczna produkcja, która wymaga więcej czasu, umiejętności i pasji. Dbamy o każdy etap procesu – od obierania owoców, przez prażenie orzechów, po ręczne dodawanie składników.

5. Kreatywne smaki

Prawdziwe lody rzemieślnicze powstają z pasji do dobrego jedzenia, dlatego tak dużą frajdę sprawia nam zabawa smakami. I chociaż prostota czasem jest najlepsza (zwłaszcza jeśli używamy samych dobrych rzeczy!), to kreowanie nowych zaskakujących kompozycji daje mnóstwo satysfakcji. Lody szałwiowe z palonym masłem dla restauracji Bibenda, lody z oliwy z oliwek dla warszawskiej Olivy, czy skórka chleba dla piekarni Będzie dobrze to nasi ulubieńcy!

Zresztą sprawdź sam listę naszych smaków i zobacz, jakie połączenia tworzymy. A to naprawdę nie wszystko, bo co chwilę wpadamy na nowe spontaniczne pomysły, którymi zaskakujemy naszych klientów.

6. Transparentność marki

To punkt, który jest nam szczególnie bliski. Jako producent lodów kraftowych, nie mamy nic do ukrycia i chętnie pokazujemy, jak wygląda nasz proces produkcji. A co ważniejsze, na etykietce z nazwą smaku ZAWSZE umieszczamy pełny skład lodów. Wierzymy, że każdy klient powinien wiedzieć, co znajduje się w produkcie, który je – w ten sposób może też sprawdzić, czy jest tam coś, na co jest uczulony, coś czego po prostu nie lubi lub nie chce jeść.

Zobacz, jak wygląda nasza przykładowa etykieta, którą wraz z lodami dostarczamy naszym odbiorcom:

Lody wegańskie, bez cukru

Te 6 punktów to podstawy, na których budujemy naszą markę. Kochamy dobre i jakościowe jedzenie i tylko takie chcemy Wam dawać – cieszymy się, że doceniają to wszyscy nasi klienci, właściciele punktów gastronomicznych i ich goście.

 

Chcesz mieć nasze kraftowe lody w swoim lokalu? Dostarczamy lody gałkowe na terenie całej Polski. Kliknij i sprawdź opcje współpracy!